top of page
  • Yazarın fotoğrafıBilecik İl Temsilciliği

GRAM KÜTLE TAKIMI MUAYENELERİ

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere ölçü aletleri muayeneleri kapsamında eczanelerin gram kütle takımı muayeneleri 2020 den itibaren TSE tarafından yapılmaktadır.

Bu kapsamda bakanlık tarafından en son yapılan muayene tarihi 2019 olan setler için başvuru tarihleri 1 Ocak ile 28 şubat aralığındadır. 28 şubattan sonra yapılacak başvurulara bakanlık tarafından cezai işlem uygulanacaktır. Eczanelere cezai işlemleri uygulanmaması için bu başvuru tarihleri dikkate alınmalıdır.

Başvuru linki şu şekildedir:

https://basvuruportal.tse.org.tr/

Başvuru yapılırken yardımcı olması amacı ile oluşturulan başvuru kılavuzu ektedir.

Başvurular yapıldıktan sonra TSE tarafından, setlerin kargolanması ve kargo tarihi ile alakalı bilgilendirme tarafımıza yapıldıktan sonra duyuru yapılacaktır. Bu duyurudan önce hiçbir eczanenin TSE’nin muayene illerine kargo ile setleri göndermemesi rica olunur.

9.Bölge Eskişehir Eczacı Odası

Yönetim Kurulu
EK DOSYALAR BAŞVURU KILAVUZU

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Eczanenizde bulunan miadı geçmiş Kontrole Tabi İlaçlar için imha süreci başlamıştır. Süreç aşağıdaki şekilde ilerlemektedir, 1-Renkli Reçete Sisteminden miadı geçen ilaçların kontrolü yapılır, 2-Miadı

BİLECİK-- YENİ ECZANE KIRMACI ECZANESİ (12:00-20:00 ARASI AÇIK) BOZÜYÜK--GÜL ECZANESİ PAZARYERİ-- HAYAT ECZANESİ OSMANELİ--ARSLAN ECZANESİ SÖĞÜT-- FATİH ECZANESİ GÖLPAZARI-- GÖLPAZARI ECZANESİ

bottom of page