top of page
  • Yazarın fotoğrafıBilecik İl Temsilciliği

ECZANE TABELALARI HAKKINDA

 Değerli Meslektaşlarımız,

12 Nisan 2014 tarih 28970 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin Eczane ismi, levhası ve vitrini başlığı altında;

"MADDE 25 – (1) Bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra açılacak ve nakil yapılacak eczanelerin isimleri, eczanenin açılacağı il veya ilçe içinde bulunan eczanelerle aynı isimlerde olamaz.

(2) Eczanelerin sadece görülebilir cephelerinden birine ve eczane olarak kullanılacak yerin sınırları içerisinde kalmak kaydıyla, eczanenin adını gösterir, özellikleri Türk Eczacıları Birliği tarafından standardize edilmiş ışıklı veya ışıksız levha konulur.

(3) Eczanelerin dış cephesine, asgarî ve azamî ebatları ile renkleri Türk Eczacıları Birliği tarafından belirlenen standartlarda, iki cepheden kolayca görülecek yükseklikte olmak kaydıyla “E” logolu ışıklı levha konulur. Eczanelerin önüne, cadde ve sokaklara seyyar veya totem tabela, afiş ve benzeri gibi haksız rekabet oluşturacak tabela ve cisimler konulamaz. Vitrinlere ürün tanıtımı amacıyla levha veya ilân yapıştırılamaz." denmektedir.

       Söz konusu madde uyarınca  eczane vitrin ve cephesindeki "Eczane " tabelaları haricinde,yönlendirme amaçlı olarak sokak ve  caddelere seyyar veya sabit olarak konulan tabelalar ,üzerinde eczane ibaresi veya eczane ismi yazan park yapılmaz lehvaları tespit edildiği takdirde bahsi geçen eczanelere cezai işlem yapılacaktır.

 Bilgilerinize sunulur.  

                                                                                  9.BÖLGE                                                                       ESKİŞEHİR ECZACI ODASI                                                                             YÖNETİM KURULU

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page