top of page
  • Yazarın fotoğrafıBilecik İl Temsilciliği

ECZACILAR TOPLUM SAĞLIĞINA KAYITSIZ ŞARTSIZ HİZMET EDİYOR

Bilindiği üzere daha önce de haksız yere birçok kez meslektaşlarımızı, Bölge Eczacı Odalarımızı ve Birliğimizi hedef alan Yeni Akit “gazetesi”, gerçekleri çarpıtmaya, eczacıları ve eczacı odalarımızı hedef göstermeye devam ediyor. Gazetecilik etik ilkelerini ayaklar altına alan bu tip ısrarlı dezenformasyon faaliyetleri hakkında her türlü yasal hakkımız saklı kalmak kaydıyla bu açıklamayı kamuoyunun dikkatlerine sunuyoruz.

Birliğimizin, eczacı odalarımızın ve eczacılarımızın, uzunca bir süredir yılın son aylarında piyasada baş gösteren kimi ilaçların tedariki noktasında yaşanan sıkıntıları dile getiriyor olmasından ötürü asılsız iddiaların hedefi haline getirilmesi kabul edilemez. Bilhassa COVID-19 Pandemisi’nde zor şartlar altında kendi eczanelerinde dezenfektan üreterek, ücretsiz maske ve grip aşısı dağıtarak fedakârca sağlık hizmeti sunan meslektaşlarımızın hedef gösterilmesi toplum vicdanını derin bir şekilde yaralamıştır.

Kamu yararına hizmet eden ve halk sağlığını her şeyin üstünde tutan bir sağlık meslek örgütü olarak her daim gerçekleri ifade ederek halkımızı doğru bilgilendirmeye ve ülke yararını korumaya çalıştık. Birliğimiz ve Eczacı Odalarımız, piyasada bulunamayan veya tedarik edilemeyen ilaçlar konusunda çözüm önerilerini bugüne kadar her platformda ifade etmiştir. Biz eczacılar; ilacın bulunabilir, alınabilir ve erişilebilir olmasını; tek bir hastanın bile ilaçsız kalmamasını savunuyoruz. Ulusal ilaç politikamızın da bu doğrultuda üretilmesi ve geliştirilmesi için her zaman kamu otoritesinin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin ve halkımızın menfaatlerini daima öncelemiş Birliğimiz ve 54 Eczacı Odamız bu tarz kasıtlı algı operasyonlarına asla geçit vermeyecektir. Türkiye’nin dört bir köşesinde yedi yirmi dört kesintisiz sağlık-ilaç hizmeti sunmakta olan eczacıları ve eczacı odalarını hedef alan bu zihniyeti en ağır biçimde kınıyoruz. Söz konusu çirkin ithamları kaleme alan ve yayınlayanlar hakkında tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page