top of page
  • Yazarın fotoğrafıBilecik İl Temsilciliği

DANIŞTAY VE YARGITAY GLN NUMARALARI VE KAREKOD SONLANDIRMA İŞLEMİ HAKKINDA

T.C. Yargıtay Başkanlığı ile Birliğimiz arasında imzalanan "Yargıtay Meslek Mensupları Ve Bakmakla Yükümlü Oldukları Aile Fertlerinin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol" ün,

T.C.Danıştay Başkanlığı ile Birliğimiz arasında imzalanan "Danıştay Meslek Mensupları Ve Bakmakla Yükümlü Oldukları Aile Fertlerinin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol"ün,  Faturaların düzenlenmesi ve teslimi maddesinin 5. Fıkrası aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir: 

Verilen ilaçların karekod bilgileri eczane tarafından kullanılan otomasyon sistemi ile İTS’den onaylandıktan sonra Kuruma fatura edilir. Bakanlık tarafından Beşeri Tıbbi Ürünler Ambalajlama ve Etiketleme Yönetmeliği ile karekod uygulaması kapsamı dışında tutulan ürünlere ait kupür ve barkod diyagramları reçeteye düşmeyecek şekilde eklenir.” 

Bu Kurumlara ait reçetelerin karşılanmasında, eczacılarımız tarafından yapılacak karekod sonlandırma işlemlerinde kullanılacak olan GLN numaraları aşağıda yer almaktadır:

T.C. Yargıtay Başkanlığı GLN:8680001529261 T.C. Danıştay Başkanlığı GLN: 8680001529278

Otomasyon programı aracılığıyla yapılacak karekod sonlandırma işlemi ile ilgili ekran görselleri ekte yer almakta olup, tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ


25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page