top of page
  • Yazarın fotoğrafıBilecik İl Temsilciliği

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilen 3 Aralık günü; toplumsal yaşamda pek çok zorlukla karşı karşıya kalan, bazı noktalarda önyargılara ve ayrımcılığa maruz kalan engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, konu hakkında bilinç oluşturma amacını taşımaktadır.

Sağlığın yalnızca bedenen değil sosyal ve ruhsal açıdan da tam bir iyilik hali olduğu unutulmamalı; engelli bireylerimizin sosyal hayata ve çalışma hayatına daha fazla katılımları sağlanarak  bağımsız yaşayabilmelerinin önündeki engeller kaldırılmalıdır.

Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözüme kavuştuğu, ayrımcılığa maruz kalmadan toplumsal hayata katılabildikleri, her türlü engelden uzak, eşit, adil bir gelecek diliyoruz.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Eczanenizde bulunan miadı geçmiş Kontrole Tabi İlaçlar için imha süreci başlamıştır. Süreç aşağıdaki şekilde ilerlemektedir, 1-Renkli Reçete Sisteminden miadı geçen ilaçların kontrolü yapılır, 2-Miadı

BİLECİK-- YENİ ECZANE KIRMACI ECZANESİ (12:00-20:00 ARASI AÇIK) BOZÜYÜK--GÜL ECZANESİ PAZARYERİ-- HAYAT ECZANESİ OSMANELİ--ARSLAN ECZANESİ SÖĞÜT-- FATİH ECZANESİ GÖLPAZARI-- GÖLPAZARI ECZANESİ

bottom of page